O klubu

V mesecu novembru 2018 smo imeli v veliki predavalnici kulturnega doma v Dobrni ustanovni občni zbor Turno smučarskega kluba LiMa. Ime LiMa je po tehtnem razmisleku prišlo samo od sebe in predstavlja začetnici imena in priimka Marka Lihtinekerja, ki je bil skupaj z Gregorjem Justinom začetnik tekmovalnega turnega smučanja na Štajerskem in v Sloveniji. Marko je bil inštruktor gorski reševalec in letalec predan reševalnemu delu v gorski reševalni zvezi Slovenije, postaje Celje. Doma sta skupaj z ženo Marijano imela uspešno podjetje, ki se je in se še vedno ukvarjajo z višinskimi in gradbenimi deli Lima. V letu 2005 je nas je Marko tragično zapustil malo pod vrhom najvišje gore sveta Mount Everest. Med domačimi in prijatelji, ki jih je imel veliko, je nastala velika praznina, ki nas še vedno spremlja.

Marko Lihteneker

V spomin na Marka smo se odločili ustanoviti turno smučarski klub LiMa, katerega glavni cilj je razvijanje in promocija turnega smučanja, teka na smučeh in gorskega teka. Eden izmed glavnih ciljev je predstavitev turnega smučanja šolarjem v osnovnih in srednjih šolah in načrtno delo z mladimi tekmovalci v turnem smučanju. V ta namen bomo izvedli v sodelovanju s PZS vseslovensko akcijo: Šolar na turne smuči.